Účastníci letních kurzů cvičili své jazykové dovednosti

„Kurzy anglického jazyka se zaměřením na konverzaci se v našem středisku otevírají každé léto. Účastníci letošních letních kurzů si osvěžili pojmy z oblasti cestování, nakupování, literatury nebo filmu. Také zájemci o zdokonalení své pracovní angličtiny si přišli na své – v kurzu Business English si kromě témat zaměřených na popis své práce, sestavení životopisu nebo pracovního pohovoru mohli procvičit další témata zaměřená na obchodní angličtinu a její specifika,“ říká Markéta Podlesná, manažerka vzdělávání Regionálního vzdělávacího a informačního střediska.

 

„Velkou motivací pro účastníky byla také skutečnost, že jazykový kurz lektoroval britský rodilý mluvčí, se kterým spolupracujeme již několik let,“ dodává Podlesná.

 

Jak se na letní výuku dívá jedna z účastnic? „Kurz anglické konverzace jsem navštěvovala skutečně ráda. Byl veden pouze v angličtině, takže jsme měli možnost si jazyk opravdu procvičit. Výuka probíhala zábavnou formou, kurz pro mě byl skutečným přínosem,“ říká Zdeňka Sluková. 

 

Pro zájemce o sport a pohyb byl připraven kurz jógy. Jedná se o cvičení zaměřené na tělesnou vitalitu, zlepšení psychiky a koncentrace cvičenců. Přišli zcela noví účastníci, kteří si pod vedením zkušené lektorky zacvičili a protáhli tělo.

 

„V letních kurzech chceme pokračovat určitě i příští rok. Je vidět, že i v době letních prázdnin jsou lidé ochotni se vzdělávat a udržovat svou fyzickou kondici,“ uzavírá Podlesná.