Historie

REVIS (Regionální vzdělávací a informační středisko) byl založen v roce 2004 jako příspěvková organizace Města Tachova a je zcela ojedinělým projektem v rámci celé České republiky - žádné jiné město nemá příspěvkovou organizaci, která by se primárně zaměřovala na zvyšování vzdělanosti v regionu.

U zrodu organizace zaměřené na vzdělávání dospělých stáli zaměstnanci Odboru rozvoje a evropské integrace Městského úřadu Tachov, kterým se podařilo získat částku 20 milionů korun na rekonstrukci budovy bývalé školy (do té doby REVIS  působil v jedné provizorní učebně a pronajímal si prostory ve městě). Nadějný projekt financovala Evropská unie (fond SROP) částkou 16 milionů korun, dalších 2 a ¾  milionu investovalo Město Tachov a státní rozpočet přispěl částkou 1,5 milionu korun. Partnery projektu se stala Fakulta elektrotechnická ZČU v Plzni, Úřad práce v Tachově a Okresní hospodářská komora Tachov. Město Tachov se projektem zavázalo podporovat provoz vzdělávacího střediska minimálně prvních 5 let jeho fungování přispíváním z městských financí, na zbytek výdajů si vydělává sám REVIS nabízenými službami.

REVIS sídlí v 80 let staré, historické budově 1. české školy v Tachově. Objekt, který po celou dobu své existence sloužil pro školní účely, byl v roce 2006 kompletně zrekonstruován a REVIS ho nyní má ve své správě.

Budova nabízí výukové prostory vybavené prvotřídní audiovizuální technikou, které splňují veškeré požadavky na moderní školící centrum 21. století. Konferenční místnost, počítačová učebna i ostatní prostory se těší velké oblibě také mezi dalšími organizacemi, které si je pronajímají pro akce různého typu (firemní školení, reprezentativní setkání apod.). V horním patře se nachází příjemné ubytovací zařízení s 10 dvoulůžkovými pokoji, jehož hostům je k dispozici také plně vybavená kuchyňka s venkovní terasou. Jako doplněk vyžití slouží také posilovna a tělocvična v suterénu budovy, ve kterých REVIS pro veřejnost pořádá pohybové volnočasové aktivity.

ZAJÍMAVOSTI

  • Budova REVIS je v této části města jednou z mála dochovaných staveb postavených před 2. světovou válkou.