2018 Begegnungen / Setkávání

Naše středisko realizuje od 1.6.2018 do 30.11.2018 přeshraniční projekt "Begegnungen - Setkávání", registrační č. DF/EÚS/EGR/0070, ve spolupráci s Centrum Bavaria Bohemia Schönsee a za podpory města Tachov a MKS.

Tento projekt byl podpořen z Evropského fondu regionálního rozvoje, v programu Cíl Evropské územní spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014 - 2020 (INTERREG V), v rámci dispozičního fondu Euregio Egrensis.

Projekt "Begegnungen - Setkávání" navazuje na úspěšné projekty: první projekt „Einen Moment, bitte! Oder zwei?" s Johannesem M. Haslingerem, Herbertem Pöhnlem a Bernhardem Setzweinem dokumentuje fotografické momenty (Nakladatelství Friedrich Pustet, Regensburg, 2016). Na něj pak navazuje druhý projekt „Grenzen bewegen" (Pöhnl/Stern), který do popředí staví setkávání, rozhovory a jednotlivé lidské osudy. Další projekt s názvem Překonávání hranic aneb Toulky po „ještě bližším východě" pak poukazuje na odlišnosti Čechů a Němců, ale zároveň i na to, co mají společného. Projekt "Begegnungen - Setkávání" se snaží přispět k „odbourání" hranic včetně těch pomyslných a přispět k vytvoření otevřené a sousedské Evropy.

Dalším cílem projektu je tvorba mobilních kulis města Tachova - budou vytvořeny skládací mobilní kulisy s autorskými obrázky významných míst Tachova. Tato místa (historické budovy i nově vzniklé lokality) jsou nejen připomínkou společné historie, ale často i současné spolupráce Čechů a Němců.