Schönseerland zve k návštěvě

Věděli jste, že z rozhledny na vrchu Ebene uvidíte Velký Zvon, že na rozcestí u Schönsee stojí jedinečná dvouhlavá socha, nebo že Centrum Bavaria Bohemia je bývalý pivovar? Sousední region nabízí mnoho ke zhlédnutí. Nachází se zde několik zajímavých míst, které jsou ideálními výletními cíli. Pokud nevíte, kam vyrazit o víkendu, zkuste tentokrát třeba Schönsee.

Pokud se vydáte na rozhlednu Böhmerwaldturm na vrchu Ebene, nejlépe je zaparkovat na Pleši a dále jít pěšky přes zaniklou obec Václav, která je blízko u hranic. Po cestě stojí jeden zachovalý domek z bývalé osady Bügellohe. Je zde v češtině i němčině popsán způsob života někdejších obyvatel. Rozhledna Böhmerwaldturm, která je na vrchu, je zároveň na evropském rozvodí Labe - Dunaj. Z její vyhlídkové plošiny nad vrcholky stromů je vidět Čerchov, Velký Zvon, Přimda a za hezkého počasí i šumavský Velký Javor.

Při vjezdu do města Schönsee si všimněte dvojhlavé sochy Jana Nepomuckého. Mezi mnoha sochami tohoto českého světce je pouze jediná dvojhlavá. Jedna její hlava hledí na západ do Bavorska a druhá hlava se dívá na východ do Čech. Tato dvojhlavá socha Jana Nepomuckého je považována za symbolickou postavu pro přeshraniční spolupráci mezi Českem a Bavorsem.

Pokud po cestě zatoužíte po kultuře, navštivte Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee. Stále zde probíhají zajímavé výstavy - české, německé nebo česko-německé. Zajímavá budova je rekonstruovaný starý pivovar, česko - německé nápisy na zdech pomáhali vybrat studenti a uslyšíte zde i češtinu, neboť personál je také česko - německý. V prvním patře centra je česko - německé turistické infocentrum, pokud byste chtěli načerpat více informací, kam na výlet.

Kontakty pro média:
Mgr. Alexandra Hrušková: 775 744 472