Proč právě Zumba

Zumba se stala posledním výstřelkem módy v tanci a fitness a přitom vznikla vlastně úplně náhodou. Kolumbijský fitness trenér a choreograf Alberto Perez zapomněl na jedné ze svých hodin aerobiku kazetu s hudbou a jediné co měl u sebe, byla latinsko-americká hudba.Perez nezaváhal a začal improvizovat. Z jeho improvizace vznikl nový sportovní taneční styl Zumba.

Zumba je ve své podstatě sportovní aktivita, která v sobě kombinuje prvky aerobiku a latinsko-amerických tanců. Využívá základní kroky salsy, reggaetonu, merengue a cumbie. Jedná se o dynamické cvičení plné jedinečné latinsko-americké a exotické hudby, kdy choreografie střídají pomalé a rychlé rytmy na principu intervalového tréninku, čímž dochází k efektivnímu spalování tuků. Zumba působí zejména na svalové partie, jako jsou hýždě, nohy, břicho a nejdůležitější sval - srdce. Na rozdíl od aerobiku pracují ve velké míře boky a pas, za což můžou vlnivé pohyby typické pro latinskoamerický tanec. Doporučuje se všem, kteří chtějí zhubnout nebo zpevnit a zformovat si postavu. Cílem Zumby je ukázat, že toho všeho lze dosáhnout zábavnou formou. Nemusíte si počítat do hudby kroky, stačí ji jen poslouchat a nechat se vést. Zumba je určena všem bez rozdílu věku.

 

Pokud chcete zažít blahodárné účinky této sportovní aktivity, můžete se přihlásit na kurz Zumby, který pořádá tachovské vzdělávací středisko (REVIS).

 

REVIS má každoročně v programu zahrnuty kurzy jógy a kurzy rehabilitačního cvičení Aby záda nebolela. Nově do programu zahrnul kurzy Zumby určené pro děti a pro dospělé. Termín uzávěrky přihlášek je pro tento rok 15. září. Zájemci o pohybové aktivity se mohou již zapisovat do těchto kurzů, on-line přihlášky a veškeré informace ke kurzům jsou k dispozici na webových stránkách www.revis-tachov.cz.